Pytania czytelników

Czy to dobry wybór?

  • Przeczytano: 11317
  • Komentarzy: 1
Czytelnik napisał:
Od dawna jestem zwolenniiem telefonii VOiP. Obecnie zamierzam
korzystać z niej nie przy pomocy oprogramowania software lecz telefonu VOiP.Poniewaz posiadam tylko jedno gniazdo LAN z osiedlowej sieci
komputerowej już wiem, ze muszę posiłkować się routerem by móc
jednocześnie korzystać z internetu w komputerze i z mozliwości rozmów telefonicznych.Moja wiedza techniczna jest jednak nikła. Czy bylibyście zatem łaskawi sprawdzić czy ten sprzęt jest dobrym wyborem?

http://otido.pl/product_info.php?products_id=63845

http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&id_prod=158452&u=5Prędkość mojego łącza to 1,72 Mbps.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,jeżeli chodzi o wybór pierwszy - nie mam niestety dobrych doświadczeń z tym sprzętem. Jakość rozmów nie jest może zła, natomiast wykonanie i działanie samego aparatu zostawia sporo do życzenia.


Poleciłbym Panu takie urządzenie:
http://otido.pl/product_info.php?cPath=7152_2876&products_id=79295Jest to Router z VoIP (router LAN + wbudowana bramka VoIP). Do tego urządzenia może podłączyć Pan praktycznie dowolny telefon analogowy - taki jak do linii TPSA (również bezprzewodowy), oczywiście ma Pan wtedy możliwość wykonywania/odbierania połączeń bez włączonego komputera.Co do drugiego urządzenia - jest to tylko i wyłącznie router (nie ma wpudowanej bramki VoIP), więc przy jego zakupie musiałby Pan dodatkowo zakupić bramkę VoiP + telefon analogowy lub telefon IP.

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

RT31P2 czy SPA 2102-EU?
VoIP w małej firmie
Przekierowywanie połączeń w Teleaikon
Linksys spa2102 i Qos
Kolejny problem z dial-planem

  • Lolek2008-07-28 22:18:00
    Witam Mój telefon internetowy Siemens Gigaset C 470 IP ma możliwość korzystania z usług kilku operatorów. Chciałem się dowiedzieć czy jeżeli będe miał nr. lokalny u jednego operatora a dzwonił poprzez innego operatora to czy będe dostępny pod tym nr. lokalnym ? pozdrawiam
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP