Pytania czytelników

Caller ID w PAP2T

  • Przeczytano: 20914
  • Komentarzy: 2
Czytelnik napisał:
Jak skonfigurować wyświetlanie Caller ID w PAP2T z myfon.pl?Numer z komórki wyświetla się czasami, nie udało mi się jeszcze stwierdzić zależności. Zauważyłem, że przy wyświetlaniu numeru dzwonek telefonu przestaje dzwonić, gdy druga strona odłoży telefon. Gdy numer sie nie wyświetla, telefon VoIP dzwoni jeszcze 3 razy zanim skończy "widzieć" połączenie.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,domyślam się, że chodzi CLIPa dla rozmów przychodzących.Sprosób wyświetlania na telefonie analogowym podpiętym pod Pap2t ustawiamy logując się na urządzenie (admin -> advanced view):Zakładka REGIONAL, na samym dole parametr: CALLER ID METHOD.Nie wiem jaki ma Pan telefon podpięty, więc najprościej przetestować wszystkie możliwości. Proponuję zacząć od ETSI DTMF oraz ETSI FSK.
Proszę pamiętać, że po zmianie ustawień należy zapisać ustawienia klikająć 'Save Settings'.

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Wysyłanie faxu z urządzenia przenośnego
Telefony bezprzewodowe WiFi w Wimax?
Kodeki i łącza internetowe
Kodek T38 w bramce PAP2T
Co mam kupić?

  • eTelefonia.pl2008-02-24 13:02:00
    Witam, proszę spróbować zmienić jeszcze impedancję lini - zakładka REGIONAL, parametr: FXS Port Impedance. Prosze ustawić na 270+750||150nF lub ew. poszukać w specyfikacji telefonu jaką powinien Pan ustawić. Generalnie nie powinno być różnicy czy dzwoni Pan z PLUS GSM czy z innej sieci, CLIP powinien się pojawiać bądź nie.
  • Czytelnik2008-02-24 13:01:00
    Witam, Dziękuję za odpowiedź, niestety widzę, że mam trochę inny problem. Rzeczywiście, chodzi o CLIPa dla rozmów przychodzących. Mam telefon Sagem D30T. Ustawiłem ETSI FKS with PR i udało mi się uzyskać identyfikację z sieci Plus. Jednak po kilku godzinach identyfikacja przy niezmienionych parametrach już nie działała. Zauważyłem też, że telefon zaczynał dzwonić później (po ok. 3 sygnałach w telefonie komórkowym), po przerwaniu połączenia ze strony telefonu komórkowego, telefon w myfon dzwonił również przez ok. 3 sygnały. Do tej pory telefon zachowuje się w ten sam sposób. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP