Pytania czytelników

Przychodzące połączenia w Nagłos

  • Przeczytano: 14488
  • Komentarzy: 2
Czytelnik napisał:
Używam bramki RT31p2. Obsługuje dwóch operatorów : Actio i Nagłos. Problemy mam z Nagłosem. Bramka jest cały czas zalogowana. Sam mogę dzwonić, jest sygnał. Natomiast nikt nie może się do mnie dodzwonić. Dodatkowo w momencie dzwonienia do mnie na Nagłos (dzwoni program GG w komputerze), mogę na tej samej linii dzwonić z bramki (Nagłos). Problem pojawił się niedawno, przedtem było dobrze. W komputerze mam program GG i tam rozmowy przychodzą normalnie - na bramkę nie. Zainstalowałem program PortSip na komputerze i zachowuje się tak samo
jak bramka - wykazuje zalogowanie, można dzwonoić, ale nie odbiera połączeń (przychodzących).Zgłaszałem problem do GG ale sugerują złe ustawienia bramki, zły Register Expires (zmieniłem jak chcieli ) a efekt żaden - nadal bramka nie odbiera połączeń ale tylko Nagłosu - Actio działa. Obecnie nawet nie odpisują na moje maile (już ok 20).Bardzo proszę o pomoc, bo sam już nie wiem co robić - próbowałem
różnych ustawień i nic nie pomaga - może faktycznie coś jest źle
ustawione, ale przecież niczego nie zmieniałem i przestało działać.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,pierwsza propozycja - wyłączyć gg i wszystkie programy mogące korzystać z nagłosu i gg, zrestartować bramkę i zobaczyć czy problem się powtarza.


Moim zdaniem problem polega na tym, że mająć zalogowane konto kilkukrotnie, rozmowa przychodząca będzie przekierowywana tam, skąd była ostatnia rejestracja konta (np. gadu-gadu).

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Problem z szybkością
Szybkość łącza w obie strony
Problem z telefonem Panasonic?
Jak skonfugurować drugą linię?
Co zrobić, by dzwonić bez komputera?

  • voip2009-02-07 20:56:00
    To u mnie jest ciekawa sytuacja:) Mam zalogowaną PAP2, mogę dologować X-Lite w PC i dodatkowo Fringa w Palmie (wszystko na jednym routerze za NAT). Wszystko na to samo konto. Jak ktoś do mnie dzwoni to wszystko dzwoni:)) Mogę też dzwonić sam do siebie z dowolnego klienta i pozostałe dzwonią.
  • db2008-04-21 17:52:00
    Mam to samo na PAP2T za podwójnym NATem.Zgłaszałem kilkakrotnie. Zespól Gadu -gadu nie ma na ten problem pomysłu.
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP