Pytania czytelników

Czy jest możliwość....

  • Przeczytano: 13952
  • Komentarzy: 1
Czytelnik napisał:
Chcialbym wiedziec, czy jest mozliwość zakupienia w Polsce przystawki do komputera/laptopa i serwisu, ktory umożliwialby wykonywanie rozmow telefonicznych do abonentow w Polsce (stacjonarnych i komorkowych) w czasie, gdy jestem za granica i mam akces do internetu w pasmie broadband.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,oczywiście, taką funkcjonalność można uzyskac na kilka sposobów.1. zainstalować na komputerze softphone (dedykowany program do rozmów) i prowadzić rozmowy przez mikrofon/słuchawki podpięte do laptopa/komputera z każdego miejsca, gdzie jest dostęp do sieci Internet (oczywiście o odpowiedniej
jakości). Zaleta - mamy na komputerze dostęp do Internetu - mamy też możliwość wykonywania/odbierania połączeń. Wada - możlwość korzystania tylko przy włączonym komputerze.2. kupić bramkę/router VoIP, do którego podłączamy Internet, telefon analogowy, oraz komputer. Wtedy mamy normalną usługę telefonii stacjonarnej z każdego miejsca gdzie jest możliwość podpięcia się do sieci w danej technologii np.
ethernet czy dsl. Zaletą jest to, że można wykonywać/odbierać rozmowy przy wyłączonym komputerze, wadą - każdorazowa konfiguracja sprzętu w danym miejscu (*chyba, że od konfiguracja protokołu TCP odbywa się przy pomocy serwera DHCP).

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Urzedzenie z FXS i FX0, router z wifi i switchem?
Dialplan - dłuższy czas na wybranie numeru
Asteriks - opóźnione dzwonienie
Bramka voip, telefon USB, adapter, router czy może jeszcze coś innego?
Skype bez włączonego komputera?

  • kamilek 18+2012-10-01 15:47:00
    ej da się podgłośnic samsunga corby 2 bo ja już kurde próbowałem ale nie działa :(
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP