Pytania czytelników

Problem z telefonem Panasonic?

  • Przeczytano: 20440
  • Komentarzy: 1
Czytelnik napisał:
Mam Linksys RTP300 skonfigurowane pod ipfon. Problemy są dwa:

1. Telefon podłączony do bramki nie "dzwoni". Gdy np. z komórki zadzwonie na numer wybrany u operatora ipfon, telefon nie dzwoni, ale po podniesieniu słuchawki nawiązuje połączenie. Sprawdzałem telefon (panasonic kx-t2315pd) i kabel telefoniczny na zwykłej lini tpsa - jest ok, dzwoni.2. Podnosząc słuchawke nie zawsze słysze sygnał. Czasem dopiero po kilku odłożeniach słuchawki i ponownym podniesieniu pojawia się sygnał. Mimo braku sygnału można wybrać numer i nawiązać połączeniePozdrawiam.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,jeżeli chodzi o aparaty panasonica to czasem nie chcą współpracować z urządzeniami firmy linksys, dlatego moja rada to spróbować podpiąć inny telefon analogowy i sprawdzić czy problem też występuje.


Proszę też sprawdzić w zakładce Regional czy ma Pan zaznaczaone "synchronized ring: yes" - o ile ma Pan dostępną tą opcje. Proszę też przestawić "FXS Port Impedance: 270+750||150nF" (ew. sprawdzić w instrukcji od telefonu impedancję portu i ustawić na preferowaną przez aparat).

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Co zrobić, by dzwonić bez komputera?
Którego operatora wybrać?
VoIP w małej firmie
Jak wyeliminować echo podczas rozmowy?
Jeden telefon dla telefonii internetowej i stacjonarnej

  • Michal2012-08-07 10:21:00
    Witam, Mam problem ze sluchawka KX-TGA721FX na standardowej linii telefomunikacyjnej Netii. Przy polaczeniach przychodzacych sluchawka nie informuje o polaczeniu: zero podswietlenia, zero informacji na wyswietlaczu, zero dzwonka. Kiedy nacisne odbierz, to nastepuje polaczenie. Staralem sie znalezc dodatkowe opcje, niestety nic nie ma. Czy to oznacza, ze sluchawka jest zepsuta? Z gory dziekuje za porade. Podrawiam, Michal
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP