Pytania czytelników

Telefon ISDN w VoIP

  • Przeczytano: 25240
  • Komentarzy: 3
Czytelnik napisał:
Witam.Mam w domu bezprzewodowy telefon ISDN i chciałbym się dowiedzieć czy mógłbym go wykorzystać jako telefon internetowy w telefonii internetowej przy wykorzystaniu przez jakąś bramkę. W domu mam Internet radiowy z maksymalną prędkością 768kB/s. Interesuje mnie takie rozwiązanie: chciałbym korzystać z telefonii internetowej i z telefonu stacjonarnego w TP. Gdzieś przeczytałem że istnieje możliwość podłączenia bramki i telefonu dzięki którym mógłbym wykonywać takie połączenia na zmianę. Proszę podać jakiś przykładowy zestaw i mniej więcej ile by to kosztowało. Dodam że chciałbym wykonywać połączenia bez potrzeby włączania komputera.Mam też inne pytanie. Czy telefon który podłączę do bramki mogę wykorzystywać tylko u jednego operatora? I jak ja jestem z zewnątrz rozpoznawany bez włączonego komputera.
Jestem bardzo zainteresowany telefonią internetową, bo jeśli się u mnie sprawdzi możliwe że zrezygnuję z usług TP. Dlatego chciałbym uzyskać szczegółowych informacji.Z góry bardzo dziękuję za poradę.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,Telefonu wykorzystać Pan nie może (jeżeli jest to dedykowany telefon do ISDN, a nie zwykły analogowy telefon bezprzewodowy).Zestaw, a raczej urządzenie, które mógłbym Panu polecić to bramka z routerem Linksys SPA3102, która oferuje następujące funkcje:-obsługe Lini PSTN (np. TPSA)

-obsługę konta VoIP

-możliwość podłączenia komputera - tryb pracy NAT(jeżeli posiada Pan 1 adres IP od operatora) /Bridge (urządzenie ma swój adres IP, podpięty komputer osobny).Funkcjonalność takiego zestawu wyglada tak, że ma Pan do urządzenia podpięty jednen analogowy aparat telefoniczny (np. bezprzewodowy) i ma Pan możlowość odbierania i wykonywania połączeń zarówno przez linię TPSA jak i VoIP. Standartowo ustawia się tak, że linia PSTN służy to odbierania rozmów, a rozmowy wychodzące realizowane są przez VoIP-a. Oczywiście po przez konfigurację dial planu ma Pan możliwość w każdej chwili wyjść przez linię PSTN. Jeżeli wykupi Pan usługę VoIP z numerem telefonu, to oczywiście będzie Pan miał możliwość odbierania i wykonywania rozmów z obu numerów.Cena takiego urządzenia to ok 290zł.Są oczwiście podobne urządzenia innych firm np. Grandstream 486, ale SPA3102 jest, przynajmniej w moim odczuciu, jednym z najbardziej niezawodnych i konfigurowanych urządzeń tego typu.

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Pytanie dotyczące Linksys SPA3102
Jaki sprzęt do routera Asus
Czy bramka poprawi jakość rozmów?
Który operator VoIP oferuje najwyższą jakość połaczenia?
Problem z dzwonieniem poza moją strefę

  • Anonim2011-08-09 17:13:00
  • Sławek2011-08-09 17:12:00
    Witam.Myślę,że już po ptakach ,ale mimo to proponuję bramkę fritz box fon... .Większość tych bramek ma wejście ISDN/i analogowe/ i możliwość podpięcia linii PTSN.Osobiście używam FBF 7270 gdzie słuchawka ISDN jest zalogowana bezpośrednio do bramki.Pozdrawiam.
  • Planer2007-09-07 13:15:00
    Telefon ISDN można podłączyć do niektórych modeli FRITZ!Box. Na pewno taką funkcjonalność ma FRITZ!Box Fon WLAN 7170 (a ze starszych chyba model 7050). Jest wtedy możliwość używania telefonu (a nawet centralki) ISDN przy linii PSTN i/lub przez VoIP. Jest to jednak rozwiązanie droższe.
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP