Pytania czytelników

Zamierzam zainstalować telefon VoIP i mam kilka pytań...

 • Przeczytano: 21540
 • Komentarzy: 3
Czytelnik napisał:
WitamZamierzam zainstalować telefon VoIP i mam kilka pytań:1. Czy mając internet w sieci ASTER i posiadając prywatny IP mogę zainstalować bramkę VoIP z ruterem i czy muszę uzgodnić to z operatorem?2. Jakiego typu bramkę VoIP z ruterem muszę posiadać w przypadku Neostrady?3. Czy bramka VoIP dowolnego typu (producenta) może być użyta u dowolnego operatora?4. Czy podłączenie komputera przez bramke VoIP z ruterem może spowodować ograniczenia w dostępie do usług internetowych (np. korzystanie z P2P, ściąganie plików itp.)Pozdrawiam i dziękuję z góry za informacje.
Odpowiedź eTelefonia:
Witam,ad 1. Nie znam regulaminu sieci ASTER, więc proponuję zadzwonić i się dowiedzieć.ad 2. Zależne od modelu modemu (wyjście rj45, usb). W przypadku LiveBox może Pan mieć standartową bramkę VoIP, którą można przyłączyć do sieci LAN.ad 3. I tak i nie. Zależy to od protokołu, który bramka/operator używa - SIP lub H323. Generalnie większość urządzeń i operatorów wykorzystuje jednak protokół SIP. Wyjatkiem jest Skype - nie ujawnił protokołu.ad 4. Może - np. komputer posiadał zew adres IP, po podpięciu przez bramkę będzie za NAT-em, choć w większości bramkach można manipulować przekierowywaniem portów, więc jakby nie jest to duży problem. Należy także pamiętać, że jakość połączenia VoIP zależy także od łącza internetowego, jeżeli zapcha sobie Pan całe przez p2p lub inne rzeczy, to mogą wystąpić problemy w komunikacji przez telefonię internetową.

Zobacz inne losowo wybrane pytania:

Organizacja centrum telefonicznego
Jak ustawić porty?
Telefon voip Topcom Webtalker 100 do pracy z Tlenofonem?
Czy przy takich predkościach mam szanse na rozmowy?
Korzystanie z bramki VoIP bez publicznego IP

 • Marcin2008-02-13 20:17:00
  Jeżeli chcesz to za opłata 30 zł prześlę ci oprogramowanie i instrucję do przeprogramowania simensa sx541 aby działał z voip na tlenofonie i innych z instrukcja i opisem konfig. Pozdrawiam Marcin marcin.krol@vp.pl
 • Feather2008-01-31 12:38:00
  Jeszcze jedno odpiszcie mi na: dswrobel@o2.pl
 • Feather2008-01-31 12:37:00
  Witam, mam router siemens sx541. Ma on wbudowaną bramkę na protokole H323. Czy są jacyś operatorzy którzy obsługują ten protokół, tak abym mógł wejść na ich stronę, zlogować się, dostać numer i dane do konfiguracji (bo nie wiem jak go skonfigurować), lub numer telefonu (ewentualnie mail z bierzącą obsługą) do pomocy technicznej? z tymi już próbowałem i nic: TalkPro, telenet7, eteria.net, verafon. (telenet zmienił nazwę i działalność)
Dodaj komentarz
TPL_GK_LANG_BACK_TO_TOP